Kulautuvos pažintinis takas

Gamta

Kontaktai

Kulautuvos miškuose Kauno urėdijos miškininkai įrengė 4 km ilgio dviračių taką ir 2,4 km pėsčiųjų, kuris prasideda nuo Kulautuvos miestelio, (120 m ruožas išklotas lentomis) ir jame įrengta poilsiavietė pritaikyta žmonėms su judėjimo negalia.

Išmanusis maršrutas – Akacijų alėja, kurią išgarsino to paties pavadinimo dainuojamosios poezijos ir gyvos muzikos festivalis, vykstantis nuo 2001 m. Ši gatvė 1933 m., minint Prezidento 60-metį, gavo A. Smetonos alėjos pavadinimą. Norint, kad gatvė primintų Laisvės alėją, čia pasodinta akacijų, o 1952 m. gatvė pervadinta į Akacijų alėją.  Akacijų alėjoje įkurta unikali lauko paroda „Istorinė Kulautuvos atmintis: kurortas prie upės“ (iniciatorė ir kuratorė dr. Viltė Migonytė-Petrulienė). Pasinaudoję išmaniojo telefono QR skaitytuvo programėle, poilsiautojai nukeliaus į portalą čia, kur galės susipažinti su skirtingais ir asmeniškais nuotraukomis pasidalijusių žmonių pasakojimais apie Kulautuvos kurortą.  Svetainėje ras ir specialiai šiai parodai sukurtą maršrutą: „Kulautuva: kurortas prie upės“, kuris skirtas pažymėti vietos atmintį. Maršrutas tęsiasi 6,7 km, jį praeiti prireiks kiek daugiau nei 2,5 val.  Tęsiant pasivaikščiojimą Akacijų alėja, galima mėgautis ne tik nuostabia tarpukario architektūra, bet ir atsikvėpti parkuose, kur įrengtos žaidimų aikštelės vaikams, lauko treniruokliai.

Šalia Akacijų alėjos, prie vieno iš tvenkinių, galima pamatyti Madonos (Švč. Mergelės Marijos) paminklą (skulpt. Stasys Stanišauskas). Paminklas pastatytas 1934 m., minint Lietuvos Prezidento Antano Smetonos 60-metį. 1956 m. jis buvo nugriautas (statula perkelta į bažnyčios šventorių), 1990 m. – atstatytas.  Netoli parko, Nemuno pakrantėje, įrengta prieplauka su poilsio ir grilio zona. Didžiajame Kulautuvos parke įrengtas 30 metrų takas vaikščioti basomis, einant juo padai remsis į skujas, kankorėžius, samanas, įvairius akmenėlius ir pušų žievę.

Vaikštant basomis skirtingais paviršiais, kojoms atliekamas natūralus masažas, jo metu žmogus atsipalaiduoja, šalinamas nuovargis, dirglumas, nemiga, gerėja darbingumas, atmintis, dėmesys, grūdinamas organizmas. Specialistų teigimu, vaikštant basakojų taku stiprėja kojų raumenys bei raiščiai, dėl to gerėja laikysena, pusiausvyra.

Atsiliepimai

Komentuoti