Lietuviškoji „Europa“

Miestai

Aplankyti visą Europą per vieną diena- Jonavos rajone tai įmanoma! Vos kelių kilometrų atstumu vienas nuo kito nutolę lietuviški Londono, Paryžiaus, Šveicarijos ir Venecijos kaimai. Ir šie pavadinimai nėra didėjančia emigracija susirūpinusių vietos gyventojų pokštas – jų istorija siekia porą šimtų metų. Manoma, kad tokius pavadinimus savo žemėms davė iš klajonių po svetimus kraštus grįžę dvarininkai, pastebėję tam tikrus panašumus: ant kalno, su vaizdu į gilų Neries slėnį, įsikūrusią gyvenvietę pavadino Šveicarija, nuo pavasarinių potvynių nuolat kenčiančiam kaimui „prilipdė“ Venecijos pavadinimą ir pan.

Paryžius.

Gyvenvietė kairiajame Neries krante yra pavadinta Paryžiumi. Čia yra išlikę Varpių akmens amžiaus stovyklos pėdsakai  Pasivaikčiojus po apylinkes pamatysite unikalų miškų bruožą – tai medžiais neapaugę smėlynų plotai, kurie susidarė dėl karinės veiklos. Lietuvos Paryžius turi net ir savo Eifelio bokštą! Vietiniai gyventojai taip vadina priešgaisrinį miško stebėjimo bokštą nuo kurio atsiveria miškų vaizdai bei Neries kilpa.

Londonas

 Tai kaimo pavadinimas esantis Jonavos rajone. Šis kaimelis yra miško kirtavietėje, netoli Neries, kurią londoniečiai vadina Temze. Nors Londonas turi keturias sodybas, garbingų svečių sulaukė net iš tikrosios Didžiosios Britanijos!

Šveicarija

Šveicariją galima rasti Jonavos rajone, Gyvenvietė išsiskiria nuostabiu gamtos grožiu, kuri praeityje garsėjo savo dvarais. XIX a. čia tebuvo tik viena sodyba. Būtent šios, pirmos sodybos savininkas, kuriam kadaise keliaujant po Europą labiausiai įsiminė Šveicarijos valstybė, nusprendė pavadinti gyvenvietę Šveicarijos vardu.

Atsiliepimai

Komentuoti