Paštuva

Kontaktai

Paštuva - Vienus sužavi vienuolynas, kitus – istoriniai objektai, trečius – gamta. Nors ir yra Tolivardžių kaime, kapinės ir kapinių koplyčia, vienuolynas ir bažnyčia vadinami Paštuvos, šiam kaimui priskiriami ir kiti Tolivardžiuose esantys objektai: šv.Jono šaltinis, Karpio tuopa.

Akmeninės širdies paslaptis. Kaip sakoma, nelaimės po vieną nevaikšto: 2012 m. gegužės 9 d. padegtą medinę Paštuvos Šv.Barboros bažnyčią nuniokojo gaisras. Po jos pamatais tuometinis klebonas V.Dudonis aptiko širdies formos akmenį. Iš jo padarytas stilizuotas dubuo, kuris atgimusioje šventovėje tarnauja Krikšto sakramento apeigoms. Įdomus sutapimas: lentelėje ant senosios koplytėlės sienos, tarp kitų Batniavos seniūno Šarūno Pikelio surinktų ir įamžintų prisiminimų, yra ir toks įrašas: "Senoliai pasakodavo, kad iš senosios koplytėlės altorėlio sklinda Jėzaus širdies plakimas, todėl ši vieta laikoma šventa." Kas žino, o gal akmeniu pavirto žiauriosios Jadvygos, įsakiusios nužudyti I.Karpio mylimąją, širdis?

Legendomis apipintų Paštuvos objektų puokštę papildykime dar vienu. Mat šalia bažnyčios, pušynėlio pakraštyje, į Tamsės upelį įteka Šv.Jono šaltinėlis, kuris, vietos gyventojų teigimu, turi gydomųjų savybių. Senieji vietos gyventojai prisimena: "Takelis, kuriuo eidavome į koplytėlę, vingiavo pro Šv.Jono šaltinį. Vyresnieji liepdavo rankeles nusiplauti, veidelį nusiprausti. Sakydavo: "Čia šventas vanduo, vaikai." Šaltinis 1999 m. atgaivintas ir atšventintas, šiuo metu jis yra privačioje valdoje.

Atsiliepimai

Komentuoti